Přehled seminářů:


Praktická letní škola projektů ve vědě a výzkumu

Registrujte se na tuto akci / Registration »
« zpět

Od: 01.08.2017 do: 03.08.2017

Čas konání: 9:00 - 16:00

Místo konání: České Budějovice, zasedací místnost JAIP, Na Zlaté stoce 1619

Popis semináře: Chcete si vyzkoušet přípravu projektu? Nevíte si úplně rady s přípravou rozpočtu? Zajímají Vás tipy, jak řídit projekt? Chcete zlepšit své komunikační dovednosti a naučit se lépe prezentovat výsledky své vědecké práce? Potom je Praktická letní škola projektů ve vědě a výzkumu určena právě Vám!

Jméno lektora: Ing. Radka Pittnerová, Mgr. Martin Maruniak


Chcete si vyzkoušet přípravu projektu?  Nevíte si úplně rady s přípravou rozpočtu? Zajímají Vás tipy, jak řídit projekt? Chcete zlepšit své komunikační dovednosti a naučit se lépe prezentovat výsledky své vědecké práce? Potom je Praktická letní škola projektů ve vědě a výzkumu určena právě Vám!

Během osmého ročníku naší letní školy si se zkušenými odborníky vyzkoušíte, co vše obnáší příprava a realizace vědecko-výzkumných projektů financovaných z veřejných zdrojů. Kromě projektového a finančního řízení se také naučíte, jak dobře komunikovat a prezentovat  ve vědě. A to vše vždy ve spojení výkladu a praktických úloh.

PROGRAM  LETNÍ  ŠKOLY

Úterý 1. 8. 2017
• Dotace a zdroje financování vědy; specifická terminologie a požadavky na kompetence začínajících vědců
• Píšeme projekt – základy projektového řízení (výsledek, výstup, cíl a záměr projektu a další základní prvky projektového řízení)
• Zadání samostatné týmové práce na tréninkovém projektovém návrhu

Středa 2. 8. 2017
• Komunikační dovednosti ve vědě – prezentace a vystupování na veřejnosti, komunikace v projektovém týmu (řešení konfliktů a afektivní komunikace) – na kurzu se zaměříme na dovednosti vědců spojené se schopností prezentovat informace a zaujmout cílovou skupinu (ať už to je obecenstvo na konferenci, studenti na přednášce nebo kolegové na poradě). V další části se budeme věnovat komunikaci v projektovém týmu, jejím potenciálním rizikům a tomu, jak řešit konflikty a krizové situace. Teoretické informace budou doplněny praktickými příklady a především úkoly, na kterých si účastníci budou moci jednotlivá témata vyzkoušet
• Prezentace vlastních projektů

Čtvrtek 3. 8. 2017
• Finanční gramotnost pro vědce – to nejdůležitější z financí, co musíte znát pro financování vědy i psaní projektových žádostí (mzdy, cestovné, nákup zboží a služeb, legislativa) – vysvětlíme si, s jakými typy výdajů budeme v projektech počítat, jak tyto typy výdajů fungují, jaké výhody i nevýhody nám mohou v projektu přinést. Celá řada témat bude prakticky vyzkoušena na příkladech – spočítáme si personální výdaje projektu, včetně člověkoměsíců, odhadneme celkové náklady projektu a hlavně si vysvětlíme vše kolem financí, čemu účastníci nebudou rozumět.
• Vyhodnocení a diskuse o projektech účastníků

POZVÁNKA + PROGRAM


Registrace na akci je možná do 28. 7. 2017 na www.rko-era.cz
Účast na Letní škole je bezplatná. Kapacita je limitována počtem 15 účastníků.

 

 


 


 


webdesign Studio R3D, s.r.o.