Přehled seminářů:


Aktuality RKO jižní Čechy


28.srpen2017

Jak vyrobit ze sinic a řas nové léky nebo jak zabránit důsledkům globálního oteplování. To jsou témata celosvětového setkání odborníků na fotosyntézu GAP. Poprvé v historii se vědci z 24 zemí potkávají v České republice.

22.srpen2017

Letošní výzva Jihočeských podnikatelských voucherů opět rozdělí 2 mil. Kč mezi jihočeské malé a střední podniky na nákup služeb od výzkumných organizací. Žádosti bude možné podávat od 1. do 28. září 2017, lhůta na realizaci projektů je do 30. 3. 2018, přičemž začít je možné dnem podání žádosti.

5.červen2017

Někteří prodejci jsou schopni v honbě za zákazníky prezentovat velké nesmysly. Jedním z nich jsou i některé přípravky slibující odstranění nebezpečných parazitů z lidského těla. „Nikdo ale nemluví o případech, které se nepovedly,” upozorňuje Roman Kuchta z Parazitologického ústavu Biologického centra Akademie věd.

16.květen2017

Učená společnost České republiky sdružuje významné vědce působící na českém území. Jejím hlavním cílem je podpora svobodného pěstování vědy a šíření vědeckých poznatků. 15. května udělila medaile za zásluhy o rozvoj vědy. Mezi oceněnými byli také vědci z jižních Čech.

13.duben2017

Dne 11. dubna 2017 se v Českých Budějovicích konal seminář HORIZON 2020 - aktuální příležitosti pro české výzkumníky.

9.březen2017

Dlouhodobá spolupráce mladého molekulárního biologa Zdeňka Parise z Parazitologického ústavu Biologického centra AV ČR s kolegy ze dvou laboratoří v USA přinesla brilantní výsledek - objev dvoukrokového mechanismu pro úpravu RNA, která se zúčastňuje tvorby bílkovin v buňce.

27.únor2017

Biologické centrum AV ČR uchovává jedinečné sbírky mikroorganismů, které čítají více než 5000 kmenů a jsou využívány pro výzkum, výuku a také k hledání důležitých látek pro farmacii či průmysl.

16.leden2017

Parazitologové z českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR objevili v lososech na Aljašce tasemnici, která byla dosud známá pouze z opačné strany Tichého oceánu, ze severoasijského pobřeží – zejména Japonska a Ruska. Přinesli tak první důkaz přirozeného výskytu tohoto parazita i na území Severní Ameriky.

5.leden2017

Mimořádný úspěch v náročné grantové soutěži Evropské rady pro výzkum (ERC) zaznamenal David Doležel z Entomologického ústavu Biologického centra AV ČR. Jako jediný z České republiky získal grant ERC Consolidator, který je určen vynikajícím vědcům se zkušenostmi 7 až 12 let po dosažení PhD a s dosavadními vynikajícími výzkumnými výsledky.

22.listopad2016

Dne 21. listopadu 2016 se v Českých Budějovicích konal seminář zaměřený na praktickou orientaci v oboru ochrany duševního vlastnictví.

20.říjen2016

V Jihočeském kraji bylo v roce 2015 zaevidováno více podnikatelských subjektů, než v roce předcházejícím. Pozitivní je i pokles počtu firem zaniklých. První dva roky podnikání však stále patří k nejrizikovějšímu období firmy. Lze se na něj připravit pomocí nového startupového programu ideaSTART.

12.říjen2016

Profesor Julius Lukeš z Biologického centra AV ČR je jedním ze tří vědců, kteří získali od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy grantové prostředky, které jim umožní v letech 2016–2021 financovat excelentní výzkumné projekty. Program podpory výzkumu, experimentálního vývoje a inovací nazývaný ERC CZ podporuje napříč obory projekty otevírající nové výzkumné perspektivy, které uspěly v hodnocení odbornými panely Evropské rady pro výzkum (ERC), ale jimž nebyla podpora v konečné fázi z evropských prostředků poskytnuta kvůli nedostatku disponibilních finančních prostředků ERC.

12.říjen2016

Máte zajímavý nápad? Vyvinuli jste inovativní technologii a chcete si založit vlastní firmu? Nebo již máte firmu založenou, ale potřebujete pomoci s jejím rozjezdem? Nově mohou začínající podnikatelé v Jihočeském kraji využít start-upový program „IDeaSTART!“

30.září2016

Noc vědců je jednou z největších akcí pro podporu a popularizaci vědy, které se na světě konají a ani letos nebude v Českých Budějovicích chybět! Tématem Noci vědců 2016 je bezpečnost v různých souvislostech a úhlech pohledu.

31.srpen2016

Dne 19.září 2016 se v prostorách Biologického centra AV ČR bude konat "Setkání vědy a hospodářství" - společné setkání odborníků z Evropského regionu Dunaj - Vltava.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

webdesign Studio R3D, s.r.o.