Přehled seminářů:


Aktuality RKO jižní Čechy


5.prosinec2017

Hned tři nové viry objevil tým virologů z Ústavu molekulární biologie rostlin Biologického centra v Českých Budějovicích uvnitř buněk houby Sodiomyces alkalinus. Nejenže se jedná o poměrně neobvyklou kombinaci virů, jde zároveň i o vůbec první viry nalezené ve vláknitých houbách rostoucích v extrémně zásaditém prostředí.

19.říjen2017

Dne 18. října 2017 se v Českých Budějovicích konal seminář "Publikování vs. Patentování".

5.říjen2017

Cenu AV ČR za dosažený vynikající výsledek velkého vědeckého významu obdržel ve středu 4. října Marek Jindra z Biologického centra. Prestižní akademické ocenění mu předala předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová při slavnostním udílení cen ve vile Lanna v Praze. Marek Jindra patří mezi vůdčí osobnosti ve výzkumu endokrinologie hmyzu díky přelomovému objevu receptoru pro juvenilní hormon.

22.září2017

Reakce šumavského ekosystému na kůrovcovou kalamitu byla nečekaná i pro vědce. Díky odumření stromů se do půdy vyplavil fosfor, který způsobil, že se v jezerech zlepšilo pH vody. Příroda se tak i díky katastrofě vypořádala s letitým problémem způsobeným kyselými dešti.

28.srpen2017

Jak vyrobit ze sinic a řas nové léky nebo jak zabránit důsledkům globálního oteplování. To jsou témata celosvětového setkání odborníků na fotosyntézu GAP. Poprvé v historii se vědci z 24 zemí potkávají v České republice.

22.srpen2017

Letošní výzva Jihočeských podnikatelských voucherů opět rozdělí 2 mil. Kč mezi jihočeské malé a střední podniky na nákup služeb od výzkumných organizací. Žádosti bude možné podávat od 1. do 28. září 2017, lhůta na realizaci projektů je do 30. 3. 2018, přičemž začít je možné dnem podání žádosti.

5.červen2017

Někteří prodejci jsou schopni v honbě za zákazníky prezentovat velké nesmysly. Jedním z nich jsou i některé přípravky slibující odstranění nebezpečných parazitů z lidského těla. „Nikdo ale nemluví o případech, které se nepovedly,” upozorňuje Roman Kuchta z Parazitologického ústavu Biologického centra Akademie věd.

16.květen2017

Učená společnost České republiky sdružuje významné vědce působící na českém území. Jejím hlavním cílem je podpora svobodného pěstování vědy a šíření vědeckých poznatků. 15. května udělila medaile za zásluhy o rozvoj vědy. Mezi oceněnými byli také vědci z jižních Čech.

13.duben2017

Dne 11. dubna 2017 se v Českých Budějovicích konal seminář HORIZON 2020 - aktuální příležitosti pro české výzkumníky.

9.březen2017

Dlouhodobá spolupráce mladého molekulárního biologa Zdeňka Parise z Parazitologického ústavu Biologického centra AV ČR s kolegy ze dvou laboratoří v USA přinesla brilantní výsledek - objev dvoukrokového mechanismu pro úpravu RNA, která se zúčastňuje tvorby bílkovin v buňce.

27.únor2017

Biologické centrum AV ČR uchovává jedinečné sbírky mikroorganismů, které čítají více než 5000 kmenů a jsou využívány pro výzkum, výuku a také k hledání důležitých látek pro farmacii či průmysl.

16.leden2017

Parazitologové z českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR objevili v lososech na Aljašce tasemnici, která byla dosud známá pouze z opačné strany Tichého oceánu, ze severoasijského pobřeží – zejména Japonska a Ruska. Přinesli tak první důkaz přirozeného výskytu tohoto parazita i na území Severní Ameriky.

5.leden2017

Mimořádný úspěch v náročné grantové soutěži Evropské rady pro výzkum (ERC) zaznamenal David Doležel z Entomologického ústavu Biologického centra AV ČR. Jako jediný z České republiky získal grant ERC Consolidator, který je určen vynikajícím vědcům se zkušenostmi 7 až 12 let po dosažení PhD a s dosavadními vynikajícími výzkumnými výsledky.

22.listopad2016

Dne 21. listopadu 2016 se v Českých Budějovicích konal seminář zaměřený na praktickou orientaci v oboru ochrany duševního vlastnictví.

20.říjen2016

V Jihočeském kraji bylo v roce 2015 zaevidováno více podnikatelských subjektů, než v roce předcházejícím. Pozitivní je i pokles počtu firem zaniklých. První dva roky podnikání však stále patří k nejrizikovějšímu období firmy. Lze se na něj připravit pomocí nového startupového programu ideaSTART.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

webdesign Studio R3D, s.r.o.