Přehled seminářů:

biotech_ban_350x150Aktuality RKO jižní Čechy


27.listopad2018

Dne 26. listopadu 2018 se v Českých Budějovicích konal seminář "Zemědělství, potraviny. rybářství, lesnictví a bioekonomika v Horizon 2020".

1.listopad2018

Jihočeský kraj ve spolupráci s JAIP, JHK a Radou kvality ČR připravuje vyhlášení 1. ročníku „Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost“. Cílem je představit a ocenit organizace působící v Jihočeském kraji za jejich společensky odpovědné aktivity a za přínos pro život v regionu.Více informací o Ceně hejtmanky získáte na úvodním semináři, který se uskuteční dne 15. 11. 2018 v 9.00 hodin v sídle Jihočeského kraje

25.říjen2018

V České republice komunitní financování neboli crowdfunding využilo ke svému financování již několik tisíc českých kulturních, technologických a vědeckých projektů a jeho obliba neustále vzrůstá. Do Českých Budějovic míří na pozvání Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání v polovině listopadu přední český odborník David Friedl z poradenské společnosti Fundchaser CZE, která pomáhá připravit úspěšné crowdfundingové kampaně.

31.srpen2018

Úplně nový druh brouka z čeledi kožojedovitých objevili vědci z Biologického centra AV ČR, České zemědělské univerzity v Praze a Ostravské univerzity na starých dubech v jihomoravských lužních lesích nad soutokem Moravy a Dyje. K popsání nového druhu museli stačit čtyři jedinci tohoto brouka, které se podařilo chytit do pastí při biologickém průzkumu lokality. Tento mimořádný nález je dalším důkazem jedinečnosti Moravské Amazonie, přírodně nejbohatších lesů České republiky. O to překvapivější je, že tato lokalita stále nemá zajištěnu řádnou ochranu.

12.červenec2018

Po staletí žily v české krajině na jednom metru čtverečním až stovky žížal. Bývají považovány za symbol zdravé půdy. Nyní na některých místech nezbyla ani jediná. Jde například o část půd na jižní Moravě, v kraji dlouhodobě sužovaném suchem. Žížaly jsou přitom pro vlhkost půdy klíčové.

4.červenec2018

Stále častěji se v poslední době diskutuje o sociálním podnikání, sociálních inovacích či nedostatku zaměstnanců. Nová iniciativa s názvem Jihočeský sociální inkubátor má ambici stát se podpůrnou a akcelerační platformou pro tato témata. V pondělí 18. června 2018 se na půdě Jihočeského vědeckotechnického parku uskutečnil kulatý stůl, kde o jeho možném zaměření diskutovala bezmála dvacítka expertů z různých oblastí.

30.červen2018

Laboratoř arbovirologie Parazitologického ústavu BC AV ČR úspěšně otestovala látku, která účinkuje proti viru klíšťové encefalitidy, viru Zika a dalším virům, způsobujícím např. západonilskou horečku a horečku dengue. Velku výhodou je, že tato látka, umifenovir, je součástí již existujícího léku, který se v Rusku pod komerčním názvem Arbidol a v Číně používá k prevenci a léčbě chřipky.

8.červen2018

Významné akademické ocenění získali čtyři mladí vědci z českobudějovického Biologického centra (BC) AV ČR, Kateřina Jirků Pomajbíková, Kateřina Sam, Veronika Jílková a Martin Palus. Předsedkyně Akademie věd prof. Eva Zažímalová jim udělila ve středu 6. června 2018 ve 14:00 hodin v pražské Lannově vile Prémii Otto Wichterleho. Ocenění je určeno špičkovým vědcům do 35 let věku, kteří úspěšně splnili významný vědecký úkol, a letos ho získalo celkem 23 mladých badatelů z celé republiky.

5.červen2018

Dne 5. června se v Českých Budějovicích konal workshop na téma "Transakční analýza jako nástroj koučování".

31.květen2018

Dne 31. května se v Českých Budějovicích konal seminář "Příležitosti pro MSP v programu HORIZON 2020"

24.květen2018

Víme, jak imunitní systém octomilek hospodaří s energií. Jednou by to mohlo pomoci lidem s rakovinou, říká Tomáš Doležal pro časopis Ekolist.

10.duben2018

Dne 9. dubna 2018 se v Českých Budějovicích konal seminář "Mobilita v HORIZON 2020".

15.leden2018

V České republice byla v minulém století vybudována na říční síti více než stovka víceúčelových přehradních nádrží. Za dobu své existence prošly nádrže celou řadou změn, ze kterých lze při seriózní analýze časových řad zjistit a doložit mnoho zajímavých informací nejen o lidských aktivitách v povodí, ale také o stavu znečišťování atmosféry a změnách klimatu. Českobudějovičtí hydrobiologové z Biologického centra Akademie věd ČR české vodní nádrže dlouhodobě sledují. Nejdéle – téměř šest dekád (od roku 1959) – monitorují kvalitu vody v nádrži Slapy na Vltavě a od roku 1979 v nádrži Římov na Malši. Aktuálně výsledky svých analýz publikovali v několika významných vědeckých časopisech.

5.prosinec2017

Hned tři nové viry objevil tým virologů z Ústavu molekulární biologie rostlin Biologického centra v Českých Budějovicích uvnitř buněk houby Sodiomyces alkalinus. Nejenže se jedná o poměrně neobvyklou kombinaci virů, jde zároveň i o vůbec první viry nalezené ve vláknitých houbách rostoucích v extrémně zásaditém prostředí.

19.říjen2017

Dne 18. října 2017 se v Českých Budějovicích konal seminář "Publikování vs. Patentování".

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

webdesign Studio R3D, s.r.o.