Přehled seminářů:


Aktuality RKO jižní Čechy


8.červen2018

Významné akademické ocenění získali čtyři mladí vědci z českobudějovického Biologického centra (BC) AV ČR, Kateřina Jirků Pomajbíková, Kateřina Sam, Veronika Jílková a Martin Palus. Předsedkyně Akademie věd prof. Eva Zažímalová jim udělila ve středu 6. června 2018 ve 14:00 hodin v pražské Lannově vile Prémii Otto Wichterleho. Ocenění je určeno špičkovým vědcům do 35 let věku, kteří úspěšně splnili významný vědecký úkol, a letos ho získalo celkem 23 mladých badatelů z celé republiky.

5.červen2018

Dne 5. června se v Českých Budějovicích konal workshop na téma "Transakční analýza jako nástroj koučování".

31.květen2018

Dne 31. května se v Českých Budějovicích konal seminář "Příležitosti pro MSP v programu HORIZON 2020"

24.květen2018

Víme, jak imunitní systém octomilek hospodaří s energií. Jednou by to mohlo pomoci lidem s rakovinou, říká Tomáš Doležal pro časopis Ekolist.

10.duben2018

Dne 9. dubna 2018 se v Českých Budějovicích konal seminář "Mobilita v HORIZON 2020".

15.leden2018

V České republice byla v minulém století vybudována na říční síti více než stovka víceúčelových přehradních nádrží. Za dobu své existence prošly nádrže celou řadou změn, ze kterých lze při seriózní analýze časových řad zjistit a doložit mnoho zajímavých informací nejen o lidských aktivitách v povodí, ale také o stavu znečišťování atmosféry a změnách klimatu. Českobudějovičtí hydrobiologové z Biologického centra Akademie věd ČR české vodní nádrže dlouhodobě sledují. Nejdéle – téměř šest dekád (od roku 1959) – monitorují kvalitu vody v nádrži Slapy na Vltavě a od roku 1979 v nádrži Římov na Malši. Aktuálně výsledky svých analýz publikovali v několika významných vědeckých časopisech.

5.prosinec2017

Hned tři nové viry objevil tým virologů z Ústavu molekulární biologie rostlin Biologického centra v Českých Budějovicích uvnitř buněk houby Sodiomyces alkalinus. Nejenže se jedná o poměrně neobvyklou kombinaci virů, jde zároveň i o vůbec první viry nalezené ve vláknitých houbách rostoucích v extrémně zásaditém prostředí.

19.říjen2017

Dne 18. října 2017 se v Českých Budějovicích konal seminář "Publikování vs. Patentování".

5.říjen2017

Cenu AV ČR za dosažený vynikající výsledek velkého vědeckého významu obdržel ve středu 4. října Marek Jindra z Biologického centra. Prestižní akademické ocenění mu předala předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová při slavnostním udílení cen ve vile Lanna v Praze. Marek Jindra patří mezi vůdčí osobnosti ve výzkumu endokrinologie hmyzu díky přelomovému objevu receptoru pro juvenilní hormon.

22.září2017

Reakce šumavského ekosystému na kůrovcovou kalamitu byla nečekaná i pro vědce. Díky odumření stromů se do půdy vyplavil fosfor, který způsobil, že se v jezerech zlepšilo pH vody. Příroda se tak i díky katastrofě vypořádala s letitým problémem způsobeným kyselými dešti.

28.srpen2017

Jak vyrobit ze sinic a řas nové léky nebo jak zabránit důsledkům globálního oteplování. To jsou témata celosvětového setkání odborníků na fotosyntézu GAP. Poprvé v historii se vědci z 24 zemí potkávají v České republice.

22.srpen2017

Letošní výzva Jihočeských podnikatelských voucherů opět rozdělí 2 mil. Kč mezi jihočeské malé a střední podniky na nákup služeb od výzkumných organizací. Žádosti bude možné podávat od 1. do 28. září 2017, lhůta na realizaci projektů je do 30. 3. 2018, přičemž začít je možné dnem podání žádosti.

5.červen2017

Někteří prodejci jsou schopni v honbě za zákazníky prezentovat velké nesmysly. Jedním z nich jsou i některé přípravky slibující odstranění nebezpečných parazitů z lidského těla. „Nikdo ale nemluví o případech, které se nepovedly,” upozorňuje Roman Kuchta z Parazitologického ústavu Biologického centra Akademie věd.

16.květen2017

Učená společnost České republiky sdružuje významné vědce působící na českém území. Jejím hlavním cílem je podpora svobodného pěstování vědy a šíření vědeckých poznatků. 15. května udělila medaile za zásluhy o rozvoj vědy. Mezi oceněnými byli také vědci z jižních Čech.

13.duben2017

Dne 11. dubna 2017 se v Českých Budějovicích konal seminář HORIZON 2020 - aktuální příležitosti pro české výzkumníky.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

webdesign Studio R3D, s.r.o.